Nejlepší světové čtení

Kniha je bez vad.

Jansonův rozsudek / Winter's End / Nádraží Waterloo / Námořník - Robert Ludlum, Peter Lovesey, Emily Grayson & John Rickards

Svazek obsahuje zkrácené verze čtyř úspěšných románů různých žánrů od světových autorů. Jednotlivé tituly jsou doplněny stručnými informacemi o jejich tvůrcích. Tento svazek obsahuje romány:

1) Robert Ludlum: Jansonův rozsudek - Po odchodu z tajných služeb Paul Janson věří, že dny, kdy mnohdy nevybíravými prostředky sloužil vlasti, jsou u konce. Vše se ale změní, když je unesen humanista a miliardář Peter Novak, který Jansonovi kdysi zachránil život. Akce na jeho záchranu se ovšem tragicky zvrtne a Janson zjišťuje, že se sám stal odsouzencem ve hře zasahující do nejvyšších kruhů.

2) John Rickards: Winter's End - Nestává se často, aby okresní šerif nečekaně našel na silnici mrtvolu a nad ní vraha s nožem v ruce. Ani taková souhra náhod ale nepomůže, když vrah odmítá o svém činu vypovídat a nedaří se zjistit ani jeho jméno. Teprve když šerif Townsend požádá o pomoc starého kamaráda Alexe Rourkea, začíná vycházet najevo, že se možná vůbec nejedná o náhodu ...

3) Emily Grayson: Nádraží Waterloo - V předvečer druhé světové války se mladá Američanka Maude Lathamová vydává na studia do anglického Oxfordu, kde hodlá "poznávat svět", jak řekla přijímací komisi. Její plány se ovšem nečekaně změní, když se zamiluje do mladého profesora Stephena Kendalla, a navíc netrvá dlouho a s osudy všech zamíchá drsná realita války.

4) Peter Lovesey: Námořník - Je nějaká souvislost mezi smrtí mladé ženy, jež byla nalezena uškrcená na pláži, a bizarní sérií vražd, kterou dopředu ohlašuje neznámý pachatel? Detektiv Pipka Mallinová, která má na starosti první případ, nemá na vybranou než požádat o spolupráci impulzivního kolegu Petera Diamonda ze sousedního Bathu.


 

50,00 Kč