Purpurové stíny - Philipp Vandenberg

Kniha je bez vad.

Na zahraniční cestě se Alexander Brodka, známý fotoreportér, dozví, že jeho matka zemřela. Neprodleně se vrací domů, ale matka je již pochována. Hrobník ho však ujišťuje, že v hrobce je prázdná rakev.

Od té chvíle se začnou dít podivné věci. Neznámý hlas v telefonu Brodku varuje. Jen náhodou unikne atentátu. Vězí za tím manžel jeho milenky Julietty, který se o něm dozvěděl? Nebo to všechno má něco společného s matčinou pozůstalostí? Při svém pátrání narazí Brodka na matčiny dopisy z mládí, v nichž se mluví o velké lásce. Zdá se, že nitky vedou k jeho otci, kterého nikdy nepoznal. Ale proč ho chce někdo za každou cenu umlčet?

Brodka je obviněn z vraždy a dokonce se dostane do blázince. Jeho milenku Juliettu, která vede úspěšně uměleckou galerii, existenčně ohrozí skandál s falzifikáty obrazů. Zpočátku každý sám a posléze oba společně sledují stopu, která vede do Říma, k tajné organizaci za zdmi Vatikánu, ke kardinálům, zákeřným vrahům a nenápadnému hrobu na Santo Campo. Nápis na prostém náhrobku osvětlí Brodkovi skutečný rozsah spiknutí. Pochopí, že je ohrožen nejen jeho život, ale i život jeho milenky. Neboť Svatá mafie se nezastaví před ničím. Aby si udrželi moc, plánují muži v purpuru bezpříkladný zločin...

60,00 Kč