Kastrujte, prosím

Máte-li rádi kočky, kastrujte je. Nejenže snížíte počet nechtěných koťat, ale kočce prodloužíte  život a zlepšíte psychickou pohodu. A jestli ve vašem okolí někdo chce kotě, pošlete jej do útulku. Tam je jich bohužel stále dost...Kastrace už dávno není tématem jen u venkovních koček, i těm domácím pomůže zkvalitnit život, zabrání různým nemocem. Venkovní kočka se vám navíc bude míň toulat a nepřinese nechtěná koťata, se kterými si pak nebudete vědět rady.

Kolem kastrací panuje řada mýtů, které se ale nezakládají na pravdě. Bližší informace o nich najdete například na stránkách kastračního programu KasPro, který spadá pod jednu ze dvou našich aktivistických organizací zajišťujících kastraci toulavých koček. Tou druhou je Feliti, kteří tvrdí, že kastrací jedné kočky či kocoura zachráníte 100 životů. A my souhlasíme!

Nevěřte prosím pověrám a nebuďte lhostejní ke kočkám svým, ani toulavým. O kastraci své kočky požádejte veterináře, který s tím má zkušenost. Stejně tak k němu po domluvě můžete přinést kočku toulavou a pak ji zas pustit ven.

Ideální je objednat kočce odbornou pomoc. V Jihomoravském kraji doporučujeme: 

Chcete-li toulavé kočce pomoci, ale nemáte na to finance, zkuste se obrátit na zmíněné kastrační programy nebo na nějaký kočičí útulek. Jedná se o krátký ambulantní zákrok, po kterém v případě správného provedení zůstává téměř neznatelná jizvička, která brzo zaroste chloupky, a kočka je rychle zase fit.