Komu pomáháme 

Pomáháme…

…opuštěným, nechtěným a týraným kočkám bez domova zlepšovat jejich životní podmínky.

Přispíváme…

…soukromým kočičím útulkům, azylům a depozitům na jižní Moravě na péči o kočky v nouzi.

Spolupracujeme…

…se subjekty registrovanými u Krajské veterinární správy a námi osobně ověřenými. 

Cílem Charitativního kočičího spolku Kryšpín je pomáhat registrovaným a ověřeným soukromým kočičím útulkům, azylům a depozitům na jižní Moravě. Každý osobně navštívíme a ověříme, jak se o kočky starají. Pomáhat s námi je ideální pro ty, kteří se nedokážou nebo nechtějí rozhodnut pro jediný útulek. S námi pomůžete více zařízením najednou a více kočkám.

Darované finanční prostředky pomůžou zlepšit životní podmínky opuštěných, nechtěných a týraných koček, kterým soukromé útulky pomáhají a poskytují jim přístřeší a péči. Často bývají přeplněné a nedostává se jim peněz. To chceme zlepšit. Přispět jim na odpovídající krmivo, léky, veterinární péči a potřeby pro kočky jako jsou třeba škrabadla nebo pelíšky.

Kromě finanční pomoci je naším cílem také osvěta v oblasti péče o kočky bez domova a jejich záchrany, a propagace činnosti soukromých kočičích útulků, aby co nejvíc koček našlo svůj milující domov. Sami mnohé podnikáme a také poskytujeme rady v oblasti marketingu a PR těm, kteří je využijí ke zlepšování životních podmínek koček v nouzi.

Komu a kdy peníze posíláme?

    Trvale podporujeme 8 vybraných a osobně ověřených dlouhodobě dobře fungujících soukromých kočičích útulků, azylů a depozit registrovaných u KVS: většina je z jižní Moravy, abychom k nim měli blízko, jeden podporovaný útulek je severomoravský. Finanční prostředky z veřejné sbírky mezi ně dělíme poměrně podle počtu koček, o které pečují, na základě darovací smlouvy, 4x ročně:

    1. 4. jarní podpora, kdy začíná koťátkový boom

    8. 8. letní podpora, jako dárek k Mezinárodnímu dni koček

    4. 10. podzimní podpora, dárek k Mezinárodnímu dni zvířat

    12. 12. zimní podpora, aby kočky bez domova měly hezčí Vánoce

    Od roku 2024 podporujeme při dělení sbírky vždy jednorázově ještě 3 tzv. divoké karty. Útulky, azyly a depozita pomáhající na Moravě v krajích Jihomoravském, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském. I zde se jedná o útulky soukromé kočičí nebo z větší části kočičí, rodinného typu (kočky v kočičích pokojících ne v boxech), aktivně pomáhající a komunikující, využívající kvalitní veterinární péči, transparentně hospodařící – s transparentním účtem.

O stavu našeho účtu se můžete kdykoliv přesvědčit, je transparentní. Hlídá jej i veřejná sbírka. 

Zde najdete seznam útulků, azylů a depozit registrovaných v Jihomoravském kraji u Krajské veterinární správy.

Co aktuálně děláme zjistíte nejlépe na našich sociálních sítích, především na Facebooku.