Brněnská oslava Mezinárodního dne koček pomůže stovkách koček v 9 útulcích

02.08.2021

Milovníci koček a nakupování na bazárcích se 8. srpna sejdou v Brně na Staré radnici na akci Den koček s Kryšpínem. Nákupem na dobročinném bazárku pomůžou nechtěným, opuštěným, nemocným a zraněným kočkám v útulcích, prohlédnou si výstavu grafických fotokoláží koček a zájemci také vyslechnou přednášky na kočičí téma.

Oslavte Mezinárodní den koček nákupem na dobročičinném bazárku! Podpoříte tím 9 ověřených soukromých, převážně jihomoravských, kočičích útulků, které pomáhají stovkám koček bez domova. Bazárek věcí z druhé ruky pro lidi i kočky doplněný hand made výrobky se spolu s výstavou grafických fotokoláží koček a přednáškami na kočičí téma uskuteční v Brně na Staré radnici v neděli 8. srpna. Přijďte si koupit a zažít něco hezkého a pomoci kočkám, které to nemají v životě lehké.

Mezinárodní den koček s datem 8. srpna je v kalendáři od roku 2002 a vyhlásil ho Mezinárodní fond ochrany zvířat (International Fund for Animal Welfare, IFAW) a další organizace bojující za práva zvířat. Slaví se celosvětově a jeho cílem je zdůraznit význam koček v životě lidí. Charitativní kočičí spolek Kryšpín se v tento den rozhodl v Brně uspořádat akci pro 9 moravských soukromých útulků, které pečují o bezmála 700 koček bez domova. Činí tak většinou ve svém volném čase, za své peníze a za finanční prostředky od dárců a z charitativních projektů, jako je právě tento. Nákupem na bazárku je podpoříte a sobě pořídíte něco hezkého za sympatické ceny. Sortiment bude široký. Od oblečení z druhé ruky, šperků, keramiky přes hračky, knihy a potřeby pro kočky, po domácí potřeby a co si jen na bazárcích představíte. Vše bude doplněno sortimentem ručních výrobků od dobrovolníků, kteří útulkům pomáhají.

Pokocháte se také krásnou výstavou grafických fotokoláží koček od Kateřiny Dubovcové a na přednáškách si poslechnete cenné zkušenosti Alžběty Blaškové, které v Útulku Tibet prošlo rukama více než 1000 koček. Vše bude korunováno krásnými prostorami Staré radnice a centra města plného památek a kaváren, zkrátka ideální program na srpnovou neděli! A pozor - koupíte-li si něco u každého útulku, odmění vás pořadatelé vstupem zdarma na radniční věž!

A kterým útulkům nákupem na bazárku pomůžete? Jsou to jihomoravský Azyl Jiřina Skoumalová (Ústup) a jeho Depozitum Jana - Šance mít domov (Ivančice), Brněnský Max - domov pro kočky (Bučovice), Kočičí depozitum Flíček (Nedakonice), Kočky u Katky (Starovičky), LuckyCats (Ostopovice), Opuštěné kočičí tlapky (Tišnov), Útulek Tibet (Marefy u Bučovic) a na severu Moravy Azyl Gaia (Hanušovice).

Charitativní kočičí spolek Kryšpín vznikl v Brně v době covidové, aby udělal svět o chlup lepším. O kočičí chlup! Prostřednictvím osobně ověřených útulků pomáhá stovkám koček v nouzi a vy můžete pomáhat s ním. Stačí jen poslat jakoukoli částku na transparentní účet veřejné sbírky číslo 2501927911/2010, nebo rovnou zadat trvalý příkaz a přidat se tak k těm, kteří svou stokorunou měsíčně už teď pomáhají sehnat pro kočky bez domova milión ročně.

Den koček s Kryšpínem

BAZÁREK, VÝSTAVA, PŘEDNÁŠKY

Brno - Stará radnice

8. 8. 2021 10:00-19:00

Oslavte Mezinárodní den koček nákupem na dobroČIČInném bazárku a udělejte dobrý skutek pro kočky v útulcích!