Charitativní Kočičí týden v Café In The Ghetto propojí pomoc pro kočičí útulky s gastronomií, uměním a místní komunitou. Bude i Punčičák a úspěšná divadelní site-specific instalace Zvěř!

14.10.2021

V říjnu se to hemží významnými zvířecími svátky. Na začátku měsíce se slavil Světový den hospodářských zvířat (2. 10.) a Mezinárodní den zvířat (4. 10.), v jeho závěru slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků (25. 10.) a celý říjen je Mezinárodním měsícem černé kočky. Proto spojily své síly společnost Tripitaka, kavárna Café In The Ghetto, Charitativní kočičí spolek Kryšpín a Kateřina Dubovcová a společně zvou na Kočičí týden v Café In The Ghetto s výstavou, speciálním menu, dobročičinným čajem a dalšími kratochvílemi.

V týdnu před oslavami Mezinárodního dne mazlíčků (25. října) můžete v Brně navštívit charitativní akci Kočičí týden v Café In The Ghetto, která pomůže kočkám v útulcích, tedy těm, které zatím domácími mazlíčky bohužel nejsou. V místní komunitní kavárně bude od 18. do 22. října k vidění výstava grafických fotokoláží koček brněnské fotografky a výtvarnice Kateřiny Dubovcové a jídelna pozve na speciální veganské menu inspirované kočičími jmény. Nabízet se budu například Kryšpínovy špagety s cuketovým pestem, Mikešův hlívový guláš, ale i speciální desert Punčičák. Bude zde taky možné koupit si háčkovanou kočičku nebo objednat dobroČIČInný čaj. Obojím můžete přispět na stovky koček v útulcích. V těch, kterým pomáhá Charitativní kočičí spolek Kryšpín jich bylo k 9. září 2021 neuvěřitelných 760.

V závěru Kočičího týdne jste zváni i na úspěšnou divadelní instalaci Zvěř. Tu vytvořilo několik desítek performerů z různých brněnských skupin (Buranteatr, divadlo Facka, Le Cabaret Nomade, Filigrán, divadlo Odjinud, Orbita, Bazmek entertainment, Dramatická jelita, Káznice Crew aj.). Náročná site specific instalace bude rozmístěná ve všech přístupných prostorách Káznice, přičemž divák prochází jednotlivými lokacemi volně dle svého zájmu a uvážení. Celek sjednocují celohlavové masky zvířat, koncept a režii celku má na starost Pavel Strašák a představení se v Káznici uskuteční 21. a 22. října od 20 hodin.

18.-22. 10. 2021 Kočičí týden v Café In The Ghetto

výstava, speciální menu, dobroČIČInný čaj a prodej háčkovaných kočiček

OTEVŘENO 11:30-22:00

21. a 22. 10. 20:00 Zvěř

divadelní site specific instalace

Tripitaka a Káznice žije

Občanské sdružení Tripitaka zajišťuje kulturní i vzdělávací akce pro veřejnost. Společně s TIC BRNO oživuje prostory brněnské Káznice řadou kulturních a společenských akcí. Divadelní site-specific instalace Zvěř je vyvrcholením Roku zvěře.

Café In The Ghetto

Kavárna, bar, jídelna a vitrinová galerie, multifunkční prostor pro komunitní akce. Nabízíme lokální pivo pivovaru Moravia, kávu Rello il torrefattore a veganské limonády On Lemon. Každý měsíc u nás ve vitrinách vystavují brněnští umělci a umělkyně.

Charitativní kočičí spolek Kryšpín

Tento charitativní projekt vznikl v Brně v době covidové, aby udělal svět o chlup lepším. O kočičí chlup! Pomáhá devíti ověřeným kočičím útulkům a tím stovkám nechtěných, opuštěných, nemocných či zraněných koček najednou.

Kateřina Dubovcová Photography

Kreativní umělecký fotograf, grafik, ilustrátor... umělecká fotografie bez myšlenky a emocí může být jen stěží opravdovou fotografií.. Oko vidí...srdce fotí.