Nekupuj, adoptuj

Kočičí útulky, azyly a depozita jsou plné koček, které hledají domov. Najdete v nich kočky všech možných barev a povah. Od malých koťátek, přes puberťáky, po kočky dospělé i staré. Výhodou adopce je, že si můžete vybrat kočku na míru. U těch starších provozovatelé útulku již ví, jaké jsou povahy, zda mají nějaké zdravotní neduhy, často také to, zda vyjdou s dalšími kočkami a zvířaty, nebo třeba s dětmi.

Adopcí navíc uděláte dobrý skutek. Zachráníte jednu kočičí duši, která to doposud neměla s lidmi lehké, a další kočce uvolníte v útulku místo a ta tak najde přístřeší, stravu a veterinární péči.

Než se ale pro adopci rozhodnete, dobře si vše promyslete. Ověřte, zda nemáte alergii, zda pronajímatel vašeho bytu souhlasí s ubytováním zvířete, a hlavně zvažte své možnosti. Není nic smutnějšího, než když se adoptovaná kočka vrátí do útulku... Je to živý tvor, láska a závazek. Někdy si doma zvykne hned, někdy to trvá dny i týdny... Občas se nechová podle vašich představ, stává se, že stůně. To vše se vám ale může stát i u kočky, která nepochází z útulku...

Kočky k adopci

GAIA

Krásná, klidná, milá holčička. Jedna z maminek ze záchrany 40 kočiček z Uhřic... Zatím stále v útulku, není na první signální kontaktní, ale doma bude gaučový mazel. Je tady někdo, kdo se do jejího kukuče zamiluje a poskytne jí domov, aby nemusela být s dalšími desítkami koček v pokojících a voliérách? Zdravá, kastrovaná, FIV a FeLV negativní.

Narozena cca 2015.

Kontakt: Útulek Tibet, Marefy u Bučovic, 608 818 627 nebo do zprávy na FB

GABRA A MÁRINKA

Holčičky se k nám dostaly spolu jako koťátka. Obě sestřičky si užily své a hledáme jim domov jako pro dvojici. U Márinky se nám podařilo vyléčit FIP (efuzivní zánět pobřišnice). Vzhledem k tomu, že Gabra má stejné geny, může se projevit i u ní. Hledáme proto někoho, kdo by s ní případně léčbu postoupil, kdyby to přišlo... Jinak zdravé, kastrované, FIV a FeLV negativní. Nyní s námi žijí v naší ložnici.

Narozeny jaro 2019.

Kontakt: Útulek Tibet, Marefy u Bučovic, 608 818 627 nebo do zprávy na FB

MÍŠA

Kočička Míša je u Katky už přes dva roky. Byla odchycena v jedné firmě, kde mezi paletami porodila koťátka. O maličké se vzorně starala, podařilo se všem nalézt nové domovy a nyní hledá domov i Míša. Původně to byla plachá kočička, ale časem si zvykla a nechá se hladit, ukazuje i bříško, přede. Míša je očkovaná, odčervená, kastrovaná, testovaná. Domov hledá v klidné domácnosti bez dětí. K ostatním kočičkám je velice přátelská.

Narozena cca 2014.

Kontakt: Kočky u Katky, Starovičky, 725 488 419 nebo do zprávy na FB

JŮLINKA

Tato krásná kočička Jůlinka je bohužel v azylu u Jiřinky již od kotěte. Doteď se nikomu nezalíbila, čemuž nemůžeme uvěřit, protože nejen vzhledem je naprostý originál. Je to nejspíš tím, že je trošku bázlivá, takže se nepřijde nabídnout. Ale láska a trpělivost vás určitě sblíží... Je to moc zvláštní stvoření, taková tajemná duše, očkovaná, kastrovaná a testy na FeLV a FIV negativní, zdravá. Tak věříme, že se brzo někdo zamiluje.

Narozena 2017.

Kontakt: Azyl Jiřina Skoumalová, 605 174 466 nebo do zprávy na FB